• Ürün Kodu :U0053
 • Ürün Adı :Optimum Şilte Ara Bölme
 • Ürün Grubu : Duvar Yalıtımı
 • Ürün Markası : İzocam
 • Açıklama: İki yüzü camtülü kaplı özel camyünü şilte olup hafif ara bölme duvarlarda ısı ve ses yalıtımı amacıyla, montajında kullanılan özel profilleri, bağlantı elemanları ve aksesuarlarıyla sistem olarak kullanılmaktadır.

Projeye Ekle

Proje Kalemleri

  Optimum Şilte Ara Bölme

  İki yüzü camtülü kaplı özel camyünü şilte olup hafif ara bölme duvarlarda ısı ve ses yalıtımı amacıyla, montajında kullanılan özel profilleri, bağlantı elemanları ve aksesuarlarıyla sistem olarak kullanılmaktadır.

  Kullanım Alanları

  U profil, yalıtım malzemesinin kalınlığından 1 cm fazlası bir mesafeden her 45 cm’de bir dübelle tavana ve zemine tespit edilir. Duvarda kaçıklık olması durumunda, tavandan döşemeye doğru bir şakül indirilerek, U profilin tespit edileceği hat işlenir. C profiller, U profillerin içine sırt sırta gelecek şekilde monte edilerek, ara bölme duvarın dış çerçevesi oluşturulur. C profillerin arası 60 cm olmalıdır. Bir yüzeye dışardan alçı plaka monte edilir, profiller arasına profil yüksekliğinden 1 cm fazla kesilmiş Optimum şilteler yerleştirilir. Profillerin yüzeyine titreşimi azaltmak için kauçuk bant yapıştırılması önerilir. Alçı plaka monte edilerek uygulama tamamlanır. Optimum Ara Bölme, şilte formunda olmasıyla birlikte özel elyaf yapısı sayesinde düşeyde dik durabilme özelliği gösterir. Bu sayede fire vermeden uygulama yapılmasını kolaylaştırır.

  İlgili Ürünler