• Ürün Kodu :U0050
 • Ürün Adı :Foamboard 3000 P
 • Ürün Grubu : Duvar Yalıtımı
 • Ürün Markası : İzocam
 • Açıklama: Foamboard ısı yalıtım levhaları, yüksek ısı yalıtım özelliği ve buhar difüzyon direnci sayesinde dış duvarların içten yalıtımı için kullanılabilen yüzeyi pürüzlü ekstrüde polistiren levhalardır.

Projeye Ekle

Proje Kalemleri

  Foamboard 3000 P

  Foamboard ısı yalıtım levhaları, yüksek ısı yalıtım özelliği ve buhar difüzyon direnci sayesinde dış duvarların içten yalıtımı için kullanılabilen yüzeyi pürüzlü ekstrüde polistiren levhalardır.

  Kullanım Alanları

  Dış duvarların içten yalıtımında, sıvalı ve kuru sıva olmak üzere iki farklı sistem kullanılmaktadır. Sıvalı sistemlerde Foamboard levhalar, çimento bazlı yapıştırma harcı ile iç duvar yüzeyine ek yerleri tam intibak edecek şekilde yapıştırılır. Ek yerine fire bandı yapıştırıldıktan sonra alçı sıva yapılarak uygulama tamamlanır. Kuru sıva sisteminde, bir yüzü 1,25 cm kalınlıkta alçı plaka kaplı Foamboard levhalar, çimento bazlı yapıştırma harcı ile duvara yapıştırılır. Yapıştırma öncesinde duvar yüzeyi pürüzlerden arındırılmalıdır. Yapıştıma harcı levhaların kenarına, ortasına, cephedeki açıklıkların çevresi boyunca, tavan ve döşeme birleşimlerinde kesintisiz olmalıdır. Levhalar yapıştırıldıktan sonra standart alçı plaka birleşim ve bitiş teknikleri ile uygulama tamamlanır. Dış duvarların içten yalıtımında, döşemelerin, kolon, kiriş ve perdelerin dış duvara bağlandığı kısımlarda meydana gelen ısı köprülerini ortadan kaldıracak önlemler alınmalıdır.

  İlgili Ürünler