Yapılar İçin Su Bariyerleri

Yapılar İçin Su Bariyerleri


Bina yapılarında toprak seviyesi üzerindeki en büyük tehlike sudur. Atmosferdeki gaz emisyonları ve çevreyi kirleten maddeler (örneğin. fosil yakıtı yanmasından dolayı ortaya çıkan dioksit ve nitrojen oksit) su molekülleri ile reaksiyona girip asit üretmektedir. Asit yağmurları binanın yüzeyine yağmakta ve alt katmanların içine işleyerek yapıya zarar vermektedir.

Atmosfere bu asit gazlarının salımını azaltmak için oldukça fazla mesai harcanmasına rağmen, bu gazlar hala azaltılamamakta ve bu nedenle, yapıların agresif emisyonlara karşı korunması gerekmektedir. Ayrıca asit bileşiklerinin kalıntı ve tortulan binaları ve diğer yapıları kirletebilmekte, bakım masraflarının artmasına yol açmaktadır.

Su ve toprak gibi doğal kaynakların korunması tali güvenlik bariyerinin gerekli olduğu yerleri de kapsayan sürdürülebilirlik çalışmalarımızın bir parçasıdır. Su yalıtımı pek çok endüstri sektörünün taleplerini karışlayacak önemli bir kilit beceridir. Bununla birlikte, BASF’nin daha fazla profesyonel çözümlerinin ve uzman servislerinin sağlandığı pek çok alanları bulunmaktadır 

Yapısal ve yapısal olmayan Beton Tamir Harçları.

Yapılar ve ağır ekipmanlar için Performans Groutları

Endüstriyel alanlar için performans Zemin Kaplamaları

Ofisler, sosyal ve kamuya açık alanlar için Dekoratif Zemin Kaplamaları.

Agresif çevre koşulları ve kimyasallara maruz kalan zeminler için Ucrete Zemin KaplamalarıMasterSeal M 338 Su yalıtımı ve beton elemanları korumak için iki bileşenli, su bazlı epoksi yüzey kaplaması:

Başlıca faydaları:

Nemli yüzeylerde (%8e kadar nem kabul edilebilir seviyededir) bile beton ve çimento harcına mükemmel yapıma sağlar. Betonun tamamen kürlenmesi için beklemeye gerek yoktur, işin hızlı tamamlanmasını sağlar.

Su bazlıdır ve çevre dostudur.

İyi derecede aşınma direnci, orta seviyede kimyasal direnç, uzun dönemli olarak karbondioksit ve su geçirimsizliği sağlar.

İyi seviyede su buharı geçirgenliği, suya ve donma çözünmeye karşı direnç.

Uzatılmış yaşam döngüsü.

MasterSeal M 336 Su yalıtımı ve betonun korunması için iki bileşenli, çatlak köprüleme yeteneği olan, epoksi - poliüretan yüzey kaplaması:

Başlıca faydaları:

Beton ve harca mükemmel yapışma sağlar.

Sıfır derecenin altında yüksek elastisiteye ve yüksek statik ve dinamik çatlak köprülemeye sahiptir.

Hava ve kimyasal koşullara karşı iyi seviyede direnç sağlar ve bakımı azaltır.

Su ve karbondioksit geçirimsizliği ve mükemmel donma-çözünme, darbe ve aşınma direnci sağlar. Uzun süreli dayanımı yüksektir.

MasterSeal NP 474 veya MasterSeal NP 472 Yüksek yapışma ve elastikiyete sahip uzun süreli dayanıklılık ve elastisite sağlayan derz sızdırmazlık malzemesi:

Başlıca faydaları:

Yüksek elastisite ve elastik geri dönüş Sağlar.

Asit yağmurlarına karşı yüksek kimyasal direnç Sağlar.

Hava koşullana karşı uzun süreli dayanımı vardır.

 


  • Sosyal Medyada Paylaş